Jak dobrać ekipę remontową

Jak dobrać ekipę remontową? Przydatne wskazówki

Myślisz nad przeprowadzeniem kapitalnego remontu w Twoim domu, mieszkaniu, a może firmowym biurze? Jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia oraz czasu, powinieneś zdać się na wsparcie specjalistów. Pamiętaj, że wybór ekipy remontowej ma kluczowe znaczenie, jeśli zależy Ci na szybkim i stosunkowo niedrogim wykonaniu prac. Co więcej, wybór fachowców tylko z nazwy może Ci przysporzyć mnóstwo zupełnie niepotrzebnego stresu. Zanim zdecydujesz się na konkretne usługi, zapoznaj się z naszymi poradami i sprawdź, jak dobrać solidną ekipę remontową.

Planując remont, określ swoje potrzeby

Niestety z punktu widzenia ekipy remontowej nie ma nic gorszego jak nie do końca zdecydowany klient. To właśnie brak jasnego określenia potrzeb jest główną przyczyną poważnych sporów pomiędzy zleceniodawcą i zleceniobiorcą.

Zanim więc zaczniesz się rozglądać za odpowiednią firmą, usiądź na spokojnie i przeanalizuj swoje potrzeby. Najlepiej spisz je sobie w formie listy, notując Twoje najważniejsze oczekiwania związane z remontem. Zastanów się, jaki styl Cię interesuje, co Ci się podoba, na jakie meble stawiasz i jak ma wyglądać przyszła kolorystyka mieszkania. Przemyśl także, co dokładnie chcesz zrobić. Planujesz remont jedynie częściowy? A może wykonasz prace kompleksowe? Wbrew pozorom to bardzo ważne, gdyż w czasie kontaktu z ekipą remontową na pewno zostaniesz o to wypytany.

Planowanie budżetu na remont mieszkania

Przed rozpoczęciem poszukiwań ekipy remontowej musisz zrobić jeszcze jedną rzecz – oszacować swoje możliwości finansowe. W tym pomoże Ci lista oczekiwań, którą przygotowałeś wcześniej. Orientacyjnie policz, ile będzie kosztować zakup wyposażenia oraz najważniejszych materiałów budowlanych. Dolicz także uśrednione koszty wynajęcia ekipy remontowej. Informacje na ten temat na pewno bez problemu znajdziesz w internecie. Kieruj się średnimi cenami w swoim regionie.

Gdy masz już bardzo orientacyjny koszt całego remontu, zacznij liczyć swoje pieniądze. Zastanów się, ile maksymalnie pieniędzy możesz przeznaczyć na ten cel. Jeśli obie sumy niebezpiecznie zbliżają się do siebie, powinieneś zastanowić się, czy nie odłożyć remontu na później i dozbierać trochę pieniędzy. Z doświadczenia wiemy, że remonty często wiążą się z nieprzewidzianymi wydatkami.

Z tego powodu ważne jest, abyś dysponował finansowym buforem i był przygotowany na poniesienie nieco wyższych kosztów. Planowanie remontu „na styk” często kończy się zupełnie niepotrzebnymi konfliktami z ekipą remontową.

Jak wybrać dobrą ekipę remontową?

dlaczego warto skorzystac z usług architekta wnętrz

Na początek powinieneś zrobić sobie listę kilku solidnych firm zajmujących się remontami w Twoim regionie. Jak to zrobić? Polecamy sprawdzić opinie w internecie, ale koniecznie na dobrych forach branżowych. Tylko tam jest mniejsza szansa na spotkanie się ze sponsorowaną reklamą polegającą na pisaniu opinii na zamówienie.

Jak znaleźć ekipę remontowa?

Dobra opcja to po prostu podpytanie rodziny oraz znajomych. Być może osoby z najbliższego Ci kręgu niedawno także wykonywali remonty i mogą polecić jakieś ekipy.

Jest jeszcze jeden ciekawy sposób na wstępne zweryfikowanie firmy remontowej – to sprawdzenie dostępności terminów. Ekipy cieszące się dobrą opinią mają zazwyczaj mnóstwo zleceń, co sprawia, że najbliższy wolne terminy mogą być na kilka tygodni lub nawet miesięcy do przodu. Oczywiście jest to dobry sposób na weryfikację tylko wtedy, gdy możesz sobie pozwolić na takie czekanie. Jednak prawie na pewno, jeśli osoba, z którą rozmawiasz, mówi Ci, że mogą zacząć pracę nawet od zaraz, powinieneś poważnie zastanowić się nad tym, czy warto ryzykować. Brak zleceń może oznaczać, że ekipa po prostu nieprofesjonalnie podchodzi do pracy.

Mając listę kilku wybranych ekip, będziesz mógł zająć się pełniejszą weryfikacją tych firm.

Jak znaleźć dobrych fachowców do remontu? Przeprowadź wywiad

Jak dobrać ekipę remontową? Przydatne wskazówki 1

Przygotowanie krótkiej listy jest bardzo ważne, gdyż mając ją już w ręku, powinieneś wykonać kilka telefonów. Nie musisz osobiście odwiedzać tych firm, jeśli nie masz na to czasu. Celem takiej rozmowy jest zweryfikowanie, czy dana firma faktycznie jest godna zaufania. Uwierz, że taka wymiana zdań może Ci naprawdę wiele powiedzieć o ofercie oraz podejściu grupy specjalistów do swojej pracy.

Najlepiej przed taką rozmową przygotują sobie listę pytań i zadaj je wszystkim wybranym przez Ciebie wcześniej firmom. Postaraj się dowiedzieć jak najwięcej. Pamiętaj, że jeśli robisz kapitalny remont, inwestujesz ogromne pieniądze, a więc masz prawo do tego, aby solidnie zweryfikować ludzi, który powierzasz to zadanie.

O co pytać ekipę remontową?

Powinieneś dowiedzieć się między innymi:

czy firma podejmuje się dużych projektów,

ile zleceń będzie realizować w terminie, gdy Tobie proponują wykonanie usługi,

czy jest pewne, że ustalony na rozmowie termin wykonania będzie ostateczny,

jak duża jest ekipa, która zajmie się remontem,

kto będzie odpowiedzialny za robienie wszystkich zakupów,

gdzie konkretnie firma zaopatruje się w materiały budowlane,

jak będzie wyglądało rozliczenie za pracę.

Powinieneś także zajrzeć na stronę tych ekip remontowych, aby zapoznać się z poprzednimi realizacjami. Jeśli jest ich mało albo firma w ogóle się nimi nie chwali, lepiej omijaj ją szerokim łukiem.

Ustal cenę za zlecenie remontu

Po rozmowach przygotowana przez Ciebie wcześniej lista firm na pewno znacząco się skróci. Teraz zostało Ci już ostatnie zadanie, przed dokonaniem wyboru. Zleć wszystkim tym specjalistom przygotowanie wyceny dla Twojego zlecenia. Zwróć uwagę na to, czy firma daje swoje propozycje związane z projektem i czy są one zgodne z Twoją koncepcją. Każdy ma inny gust i nie zawsze rozwiązania konkretnej ekipy muszą Ci się podoba. Powinieneś wybrać do współpracy takich ludzi, którzy rozumieją Twoje potrzeby.

Gdy otrzymasz już wycenę, będziesz mógł porównać wszystkie koszty i zdecydować się na odpowiednią ekipę. Nie masz czasu na zajmowanie się tym wszystkim? Chcesz mieć pewność, że zlecony przez Ciebie remont będzie wykonany profesjonalnie i w rozsądnej cenie? Jeśli szukasz usług na terenie Trójmiasta lub w okolicy możesz zgłosić się do nas! Nasza ekipa remontowa może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, renomą na rynku oraz wieloma zrealizowanymi projektami. Skontaktuj się z nami – gwarantujemy, że na współpracy z nami się nie zawiedziesz.

Jak płacić wykonawcy za prace budowlane?

Na koniec cenna wskazówka, dzięki której unikniesz wielu niepotrzebnych nieporozumień. O pieniądzach powinieneś porozmawiać z ekipą remontową jeszcze przed rozpoczęciem współpracy. 

Jak dobrać ekipę remontową? Przydatne wskazówki 2

Koniecznie ustalcie harmonogram płatności! Rozwiązania proponowane przez takie firmy są różne, ale do najpopularniejszych zalicza się:

wpłatę zaliczki w postaci połowy wartości zlecenia na początku, a reszty po zakończeniu remontu,

płatności ratalne, ustalone indywidualnie,

zapłatę tylko za materiały budowlane na początku, natomiast za pracę ekipy remontowej po skończeniu pracy,

ratalne, zróżnicowane wpłaty na kolejnych etapach realizacji prac (najmniej wygodne rozwiązanie).

Dobierz z nami najlepszą ekipę remontową

Pamiętaj, że w Gdańsku, Gdyni i Sopocie możesz się zgłosić do nas! Mamy doświadczenie w wykańczaniu domów pod klucz i zajmujemy się także kompleksowymi lub drobnymi remontami. Stawiamy na najlepsze materiały budowlane i profesjonalną ekipę remontową. Dopasowujemy się także do potrzeb klientów, realizując projekty zgodnie z ich oczekiwaniami, zapewniając mnóstwo cennych porad. .

    Leave Your Comment Here