architekt wnętrz gdynia obraz 4

Architekt wnętrz Gdynia

Zakup nowego, świeżo wybudowanego mieszkania czy takiego pochodzącego z rynku wtórnego praktycznie zawsze wiąże się z jego zaaranżowaniem od zera, według własnych potrzeb. Architekt wnętrz z Gdyni zaproponuje usługi, które sprawdzą się w takiej sytuacji najlepiej. Wiemy jednak, że wiele osób widzi więcej wad, niż zalet tego rozwiązania, dlatego dziś postaramy się wytłumaczyć, dlaczego jednak taka opcja jest opłacalna.

Projektowanie wnętrz – wdrożenie własnej wizji nie jest proste

Zacząć trzeba od tego, że indywidualne oczekiwania, a rzeczywistość po zakończeniu aranżacji, mogą mocno od siebie odbiegać. Dotyczy to oczywiście sytuacji, w której za planowanie bierzemy się samodzielnie. Mało kto ma doświadczenie architektoniczne i zmysł estetyczny na najwyższym poziomie. W naszych głowach wszystko wygląda pięknie, ale po wdrożeniu tego w życie okazuje się, że jednak coś nie za bardzo współgra ze sobą.

Dlaczego tak się dzieje? Inspiracje do wykończenia wnętrz czerpiemy ze sklepów meblowych, gazet branżowych i wnętrz mieszkań rodziny czy znajomych. W głowie pojawia nam się zlepek różnych pomysłów, który jedynie tam wirtualnie wydaje się wyglądać dobrze. Każdy ma jakąś wizję przyszłego mieszkania, ale za złożenie jej w sensowną całość powinien być odpowiedzialny specjalista.

Błędy przy projektowaniu wnętrz

Łatwo sobie wyobrazić, czym skończy się nieprawidłowe wykończenie wnętrza. W mieszkaniu czy w domu musimy czuć się możliwie najbardziej komfortowo. Jeśli nie wygląda to dobrze, wypoczynek od razu staje się mniej przyjemny. Problemem bywa również ergonomia. Wnętrza muszą być ładne, ale jednocześnie ergonomiczne, aby korzystanie z nich nie sprawiało problemów. Najwięcej kłopotów jest z mieszkaniami małymi. Tam bardzo trudno jest efektywnie wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy. Nasz architekt wnętrz z Gdyni – przyjdzie z pomocą w takich sytuacjach i zadba o to, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

Gdyń

Mieszkanie schludne, modne, wygodne, a do tego zapierające dech w piersiach swoją estetyką. Tego oczekuje każdy i to właśnie możemy każdemu zagwarantować. Podstawą nasze pracy jest projektowanie. W czasie pierwszego spotkania z Klientem staramy się zebrać możliwie najwięcej informacji na temat tego, czego tak naprawdę oczekuje. Wizje naszych Klientów przekuwamy w rzeczywistość. Profesjonalni architekci doskonale znają współczesne trendy, mają wiedzę związaną z materiałami budowlanymi oraz możliwościami technologicznymi i zadbają o to, aby finalny efekt był naprawdę nietuzinkowy.

Oczywiście projektowanie wnętrza od zera nie oznacza zdania się na wizję naszego architekta. Wręcz przeciwnie, to Klient jest dyrygentem całego procesu, a architekt stara się po prostu wdrożyć jego wizje w rzeczywistość. Naturalnie zawsze oferujemy swoje porady, proponujemy różne rozwiązania, ale na każdym etapie prac konsultujemy się z zamawiającym.

Praca biura architektonicznego może, ale wcale nie musi skończyć się na samym projekcie. Jeśli współpraca będzie kontynuowana, możemy zająć się również zakupem mebli oraz wszystkich elementów niezbędnych do wykończenia. Mamy zespół specjalistów, który zajmie się wdrożeniem projektu w życie. Na koniec dokładnie wysprzątamy mieszkanie i przygotujemy je bezpośrednio do wprowadzenia.

W skład naszych usług wchodzi więc, między innymi:

Wykonanie projektu koncepcyjnego i finalnego
zlecenie prac remontowych, jeśli będą potrzebne
Zakup mebli i całego wyposażenia do budynku
Kompleksowe prace wykończeniowe
Sprzątanie mieszkania lub domu i przygotowanie do wprowadzenia
Odbiór techniczny i udzielenie gwarancji na usługę

Ile kosztuje Architekt Wnętrz w Gdyni?

architekt wnętrz gdynia obraz

Na to pytanie niestety nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Cechą charakterystyczną naszego biura jest bowiem indywidualne podejście do Klienta. Nie kierujemy się żadnymi schematami, działamy kreatywnie i dlatego cennik przygotujemy również po dokładnym zapoznaniu się ze zleceniem. Zachęcamy więc już teraz do kontaktu. Wycena realizacji zlecenia nic nie kosztuje, a do tego w żaden sposób do niczego nie zobowiązuje. Przypominamy również, że pierwszy kontakt także jest darmowy i w jego trakcie można uzyskać wiele cennych porad. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i postaw na piękne, modne i funkcjonalne mieszkanie, które będzie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb!

Czy usługa projektowania wnętrz jest droga?

Wysoka cena to główna kwestia, która wzbudza największe obawy pośród osób planujących wykończenie wnętrza domu lub mieszkania. Większości ludzi wydaje się, że skorzystanie z pomocy architekta to duży, zupełnie niepotrzebny wydatek. W naszym przypadku zdecydowanie tak nie jest.

To prawda, że bez projektowania można oszczędzić pieniądze, które zostaną wydane na pracę specjalisty. Ceny wykonania projektu za każdy metr kwadratowy w naszym przypadku nie są jednak wysokie. Korzystając z takiej usługi, zyskuje się pewność, że wnętrze będzie piękne i modne, dopasowane do potrzeb, a do tego funkcjonalne (przy samodzielnym planowaniu osiągnięcie tego efektu wcale nie jest oczywiste).

Wszystko zależy od metrażu

Jeszcze więcej zyskuje się wtedy, gdy projekt dotyczy niewielkiego mieszkania, na przykład kawalerki. Tutaj bez wiedzy i doświadczenia, a do tego zaprojektowania mebli pod wymiar po prostu się nie obejdzie. Na własną rękę trudno będzie wycisnąć możliwie najwięcej z nieruchomości. Mieszkanie może być ładne, ale okaże się mało funkcjonalne, a do tego dużo przestrzeni zostanie zmarnowane.

Dlaczego jednak tak naprawdę skorzystanie z takiej usługi nie musi być drogie? Ponieważ bardzo dużo można zaoszczędzić na zakupie mebli i całego wyposażenia, zgodnie z wymogami projektu. Jako architekci wnętrz z wieloletnim doświadczeniem, współpracujemy z wieloma producentami mebli oraz z hurtowniami sprzedającymi takie wyposażenie. Korzystamy z rabatów, które są absolutnie nieosiągalne dla klienta detalicznego. W efekcie powierzenie nam zakupów to oszczędność pieniędzy, a przy tym gwarancja stawiania na produkty najwyższej jakości.

Meble zaprojektowane pod indywidualne potrzeby

Aby cieszyć się wnętrzem naprawdę eleganckim i funkcjonalnym, warto zdecydować się dzisiaj na wykonanie mebli kompletnie od zera, na zamówienie. Potrzebny jest oczywiście do tego projekt..

Meble pod wymiar są szczególnie polecane właścicielom mniejszych nieruchomości lub takich, gdzie rozkład pomieszczeń jest mocno nietypowy. Mało przestrzeni, dużo ostrych kątów czy spadzisty dach to problemy, które indywidualnie zaprojektowane meble rozwiązują. Idealnie wpasowują się one w przestrzeń, dzięki czemu więcej miejsca pozostaje dla samych domowników.

Czym są projekty koncepcyjne?

Zacznijmy może od tego, że każdy z naszych Klientów może zupełnie za darmo skorzystać z porady. Pierwsza wizyta w naszym biurze i rozmowa z architektem nic nie kosztuje. W jej trakcie należy przedstawić swoją wizję i odpowiedzieć na wszystkie pytania naszego specjalisty. Na tym etapie zostaną już przedstawione pierwsze pomysły, a i pracownik służy również swoim wsparciem technicznym. Jest to o tyle istotne, że w tym momencie nie trzeba jeszcze podpisywać umowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby bez zobowiązań nie kontynuować dalszej współpracy.

W późniejszym czasie, po podpisaniu umowy, zostanie przygotowany projekt koncepcyjny. Jest on sporo tańszy, niż projekt pełny, finalny i w niektórych przypadkach faktycznie może on wystarczyć. Tutaj architekt wnętrza Gdynia przygotuje po prostu ogólną wizję wykończenia nieruchomości. Na rysunkach nie będzie jednak informacji odnośnie tego, jakie materiały budowlane wykorzystać, jakie konkretnie farby oraz modele mebli. Trzeba więc liczyć się z tym, że efekt finalny, przy korzystaniu z takiego projektu, może odbiegać w pewnym sensie od konceptu. Na tym etapie współpraca również może się zakończyć i wystarczy opłacić jedynie wykonanie projektu koncepcyjnego.

Projekt mieszkania w Gdyni - oferta

architekt wnętrz gdynia obraz 4

Nasi Klienci decydujący się na dalszą współpracę, po przedstawieniu projektu koncepcyjnego, zyskują naprawdę wiele. Architekt wnętrz z Gdyni uzupełnia bowiem swoją pracę o niezbędne dane techniczne. Na rysunkach pojawiają się kody kolorów farb i propozycje konkretnych produktów. Są wyszczególnione meble, elementy wystroju i materiały budowlane. Pojawia się także pełny kosztorys, który ułatwia zarządzanie budżetem przewidzianym na aranżację wnętrz.

Oczywiście w późniejszym czasie nasza firma może zająć się realizacją tego projektu. Kupimy potrzebne materiały, zamówimy meble na wymiar i zajmiemy się wszystkimi pracami wykończeniowymi. Kompleksowe usługi będą droższe, ale są one wygodne i gwarantują doskonały efekt w postaci wykończenia wnętrz marzeń.

Sprawdź też: Remonty Gdynia

    Leave Your Comment Here