aranżacja mieszkania w bloku obrazek 1

Aranżacja mieszkania w bloku

Własne mieszkanie to marzenie każdego dorosłego Polaka, które w dzisiejszych czasach, z racji drastycznie wysokich cen metra kwadratowego, jest bardzo trudne do zrealizowania. Kiedy jednak już udaje nam się coś kupić, przychodzi czas na wykończenie wnętrz i z doświadczenia wiemy, że aranżacja mieszkania w bloku sprawia mnóstwo problemów. Dzisiaj podpowiemy więc, jak można się do tego zabrać.

Aranżacja mieszkania w bloku z wielkiej płyty

Kiedy rozglądamy się za mieszkaniami w blokach, czy to na rynku pierwotnym, czy wtórnym, zawsze rysujemy sobie w głowach pewną wizję. Mamy konkretne plany dotyczące rozkładu pomieszczeń, wizję ich ozdobienia, tego jakie wyposażenie się tam znajdzie i co ciekawego będziemy robić we własnym M. Mieszkanie kupujemy emocjami, ale głównym wyznacznikiem jest zwyczajnie cena. Nie każdy ma ogromne oszczędności czy może skorzystać ze wsparcia finansowego rodziny. Często nie dostaniemy również tak dużego kredytu hipotecznego, na jaki liczyliśmy.

Efekt jest taki, że swoje plany dotyczące wystroju trzeba będzie zmienić. Nie pomaga tutaj fakt, że najczęściej mieszkania te nie grzeszą swoją powierzchnią. Aranżacja mieszkania w bloku staje się więc drogą przez różne kompromisy. Upatrzona wcześniej pralka nie wejdzie do łazienki, a kuchenka gazowa w połowie zasłoni nam drzwi do kuchni.

Znamy te problemy, gdyż spotykamy się z nimi na co dzień, świadcząc kompleksowe usługi aranżacji mieszkań. Podpowiemy więc dzisiaj, jak podejść do tego zadania, skupiając się w głównej mierze na mieszkaniach naprawdę małych. Najczęściej w blokach będziemy musieli postawić głównie na funkcjonalność oraz skrupulatne wykorzystanie każdego centymetra powierzchni. Nie oznacza to jednak, że mieszkanie straci na swoim uroku. Bierzemy się więc do roboty!

Duży pokój to centrum życia w każdym mieszkaniu w bloku

aranżacja mieszkania w bloku salon

Duży pokój czy salon, nieważne jak będziecie to miejsce nazywać, ważne że to tam każdego dnia będziecie spędzać najwięcej swojego czasu. W blokach bardzo często jest to salon połączony z jadalnią. Spora część mieszkań na rynku to jeden duży pokój, jeden mały przeznaczany najczęściej na sypialnię, niewielka kuchnia oraz łazienka.

Jeśli więc jesteś właścicielem takich czterech kątów, musisz skupić się na rozwiązaniach maksymalnie funkcjonalnych, które dodatkowo pozwalają na dobre wykorzystanie powierzchni. Oto przykłady rozwiązań sprawdzających się wręcz idealnie.

Wygodna sofa, w której wnętrzu znajduje się mnóstwo wolnej przestrzeni. Wstawiając do domu taki mebel, nie stracisz więc do końca przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy.

Jeśli miejsca jest bardzo mało, warto zdecydować się na sofę rozkładaną, która zapewni dodatkowe miejsce do spania w razie potrzeby. Alternatywą mogą być fotele rozkładane, także nadające się do spania.

Same fotele natomiast, jeśli na nie braknie miejsca, można zastąpić pufami, które w sklepach dostępne są w różnych wersjach.

Stoliki czy ławy powinny być wyposażone w półkę poniżej blatu, czy różnego rodzaju szufladki. Ponownie wykorzystujesz przestrzeń, mając nieco powierzchni na trzymanie różnych rzeczy.

Jadalnia w salonie

Aranżując natomiast jadalnię, polecamy postawić na stół rozkładany. W standardowej formie zajmuje niewiele miejsca i w zupełności wystarcza domownikom. Jeśli natomiast zaprosicie gości, możecie go szybko rozłożyć i nie męczyć się z łączeniem różnych stołów znalezionych w domu.

Cenna uwaga dotyczy również zagospodarowania ścian. To przestrzeń na wagę złota w takich mieszkaniach. Wieszane na nich półki wyglądają estetycznie, ale oferują niewiele miejsca na przechowywanie rzeczy. Lepiej zdecydować się na dużą meblościankę, na przykład z miejscem pod telewizor. Jeśli koniecznie chcecie mieć trochę ściany odkrytej, zamiast półek można zdecydować się na wiszące szafki. To zawsze trochę dodatkowej przestrzeni.

Aranżacja kuchni w bloku

aranzacja kuchni w bloku

W Waszym mieszkaniu jest osobne pomieszczenie na urządzenie kuchni? To doskonała wiadomość, gdyż aranżacja mieszkania w bloku da Wam większe pole do popisu. Nie ma co się łudzić, oddzielna kuchnia na pewno nie będzie ogromna, ale wydzielona zapewnia nieco większą swobodę.

Tutaj absolutną podstawą będzie postawienie na meble pod wymiar. Choć są droższe, tylko dzięki nim odpowiednio wykorzystacie przestrzeń pomieszczenia. Kuchnia musi być ładna, ale także funkcjonalna. Nie możecie potykać się o każdą szafkę i ocierać się o różne elementy podczas wykonywania podstawowych prac kuchennych. Postawcie więc nie tylko na meble pod wymiar, ale także do zabudowy. W ich wnętrzu ukryjecie całe wyposażenie, zyskując trochę dodatkowego miejsca.

Jeśli planujecie spożywać posiłki w kuchni i macie miejsce na postawienie stołu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby go tam umieścić. Często jednak takiej swobody nie ma, ale być może da się zastosować konstrukcję wydłużonego blatu kuchennego. Dostawiacie do niego eleganckie stołki barowe i już macie przestrzeń do komfortowego jedzenia.

Pamiętajcie także o wykorzystaniu najdrobniejszych nawet luk. Zostało trochę przestrzeni między szafką kuchenną i ścianą? Powieście tam małe półeczki, na których będziecie trzymać przyprawy i drobne wyposażenie kuchenne. W małych kuchniach doskonale sprawdzają się szafki typu cargo. Na rynku jest ich tak szeroki wybór, że dopasujecie ich formę do potrzeb bez żadnego problemu. Zawsze starajcie się tak aranżować to pomieszczenie, aby możliwie najwięcej rzeczy znajdowało się poza zasięgiem wzroku, pochowane w szafkach i różnych zakamarkach.

Projekt mieszkania w bloku

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na aranżacje mieszkania w bloku. Projekt koncepcyjny wnętrza mieszkania w bloku kosztuje ok. 70zł za m2. Natomiast cena za projekt kompleksowy wynosi ok. od 100 do 200 m2 w zależności od specyfikacji projektu. Cena projektu mieszkania w bloku jest przede wszystkim uzależniona od tego, co właściwie taki projekt ma zawierać. Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą.

Kuchnia w formie aneksu

aneks kuchnia

Szczególnie w nowo budowanych blokach, popularnie określanych dzisiaj mianem apartamentowców, deweloperzy stawiają na kuchnie w formie studia. Jest ona doklejona niejako do dużego pokoju i nie jest niczym od niego oddzielona. Jak sobie z tym poradzić?

Przede wszystkim warto zrobić wizualne odcięcie pomiędzy dwoma pomieszczeniami, na przykład poprzez zastosowanie innej podłogi w przestrzeni kuchennej, niż na powierzchni pokoju.

Kuchnia w formie aneksu koniecznie musi być już zaaranżowana meblami pod zabudowę i na wymiar. Ważne jest tutaj to, aby szafki i szuflady nie posiadały rączek. W takiej kuchni wszystko powinno być również zmyślnie pochowane, więc skrytki i schowki są tutaj bardzo mile widziane.

Polecamy postawić na fronty kuchenne o gładkiej strukturze i najlepiej w jasnych barwach, aby obecność kuchni nie przytłaczała. Nie musimy chyba wspominać o tym, jak ważny jest w tym pomieszczeniu okap? Powinien być duży i wydajny, aby możliwie najmniej pary wodnej i zapachów dostawało się do przestrzeni pokoju.

Aranżacja mieszkania w bloku – łazienka

łazienka w bloku

W starym budownictwie bardzo często można było się spotkać z dwoma pomieszczeniami na łazienkę, większym i mniejszym. Najczęściej w tym małym montowało się toaletę oraz niewielką umywalkę, wstawiając niekiedy jeszcze pralkę, jeśli starczało miejsca. W większym pomieszczeniu pojawiała się wanna, duża umywalka, lustro i wszystko, co niezbędne do codziennego dbania o higienę. Jeśli macie takie mieszkanie, nie powinniście mieć większych problemów z aranżacją łazienki.

Współczesna rzeczywistość wygląda jednak inaczej. Na łazienkę mamy zazwyczaj tylko jedno pomieszczenie i to często o niezbyt dużej powierzchni. Jak ugryźć taki temat?

Przede wszystkim prawie na pewno będziecie musieli zrezygnować z wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Wychowując małe dzieci, warto postawić na kabinę z głębokim brodzikiem, gdzie wygodnie będziecie kąpać swojego malucha.

Cały osprzęt dla toalety najlepiej zabudować w ścianie. Do tego należy dobrze wykorzystać powierzchnię ścian. Szafka pod umywalką to podstawa, ale możecie również zdecydować się na niewielkie szafeczki powieszone na ścianie. Możecie tam trzymać wszystkie przybory do mycia, chemię do sprzątania, ręczniki, szlafroki i wszystko to, na co macie ochotę. Niewielka łazienka powinna być naprawdę jasna, aby wnętrze powiększyło się optycznie. Warto przy tym postawić na dość duże lustro, które zintensyfikuje efekt optycznego powiększenia.

Zdarzają się sytuacje, gdzie problemem będzie również pralka. Możliwości rozwiązania tego impasu są zależne od konkretnej sytuacji. Czasem pralka niezbyt pasuje do pomieszczenia przez szeroko otwierane drzwiczki. Można to rozwiązać, wybierając pralkę z bębnem ładowanym od góry. Jeśli natomiast miejsca naprawdę brakuje, warto zastanowić się nad zabudowaniem pralki na przykład w kuchni.

Jak urządzić mieszkanie w bloku – sypialnia

sypialnia w bloku

Bardzo często aranżacja mieszkania w bloku bywa problematyczna z racji trudności wygospodarowania przestrzeni na garderobę. Do głowy przychodzi nam sypialnia, ale od razu przypominamy sobie, że przecież nie obejdziemy się bez dużego łoża małżeńskiego. Nie zawsze musi być jednak aż tak źle. Zachęcamy do zdecydowania się na pomoc projektanta wnętrz. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak wiele przestrzeni wyciśnie taka osoba z jednego pomieszczenia, nawet bardzo małego.

Miejsce na dużą szafę można zyskać już dzięki rezygnacji ze stolików nocnych ustawianych po obu stronach łóżka. Dosuniecie je do jednego z rogów, aby w drugim rogu postawić szafę.  Sama szafa koniecznie powinna sięgać do samego sufitu, oferując mnóstwo przestrzeni na rzeczy. Zapewne będziecie musieli się tutaj zdecydować na szafę z drzwiami przesuwnymi. Wykorzystajcie również do granic możliwości powierzchnię pod łóżkiem. Pojemne szuflady pod materacem są bardzo mile widziane.

Co zrobić z brakującymi stolikami nocnymi? Popularnym rozwiązaniem jest dzisiaj zastąpienie ich zagłówkiem nad łóżkiem. Taki mebel zamówicie u stolarza. Szafka będzie miała wygodny zagłówek, a na jej górze możecie ustawiać, co tylko macie ochotę.  Tych kilka prostych zabiegów sprawiło, że nagle macie sporo miejsca na całą swoją garderobę.

Pokój dla dziecka w mieszkaniu w bloku

lozka pietrowe w bloku

Dwójka dzieci i tylko jeden wolny pokój? Niestety znamy ten problem i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że musi sobie z nim poradzić mnóstwo rodzin. Absolutną podstawą w takiej sytuacji jest postawienie na łóżko piętrowe, które zajmie stosunkowo niewiele miejsca. Jeśli znajdzie się ono przy oknie, gorąco polecamy zastosowanie aż dwóch zasłon, dzielących okno w poziomie na pół. Każde dziecko będzie mogło dzięki temu według własnych potrzeb zasłaniać lub odsłaniać okno.

Niemałym problemem na pewno będą biurka. Tutaj ponownie, zamiast ustawiać dwa osobne, najlepiej kupić jedno, bardzo szerokie, które zajmie całą przestrzeń pod oknem.

Kiedy dzieci są już nieco starsze, wiele osób decyduje się jednak podzielić jeden pokój. Ściankę działową można wykonać po przekątnej, robiąc w ten sposób dwa trójkątne pomieszczenia. Dzieci zyskują tym samym odrobinę prywatności, mogąc zamknąć się samodzielnie we własnym pokoju.

Jedną ze ścian w takim pokoju warto poświęcić na dużą szafę, koniecznie z możliwością przedzielenia jej przestrzeni na pół.

Jak widać, pokój dziecięcy też można zaaranżować w ciekawy sposób, nawet jeśli pociech jest więcej, a pomieszczenie przeznaczone dla nich nie grzeszy wielkością.

Aranżacja mieszkania – porady

architekt wnętrz gdańsk cena

Aranżacja mieszkania w bloku, szczególnie takiego małego, to jak widać konieczność stawiania na różne kompromisy. Musimy dobrze wykorzystać przestrzeń, ale jednocześnie zrobić to tak, aby miejsca do codziennego funkcjonowania wciąż było sporo. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że niektóre mieszkania są naprawdę małe i można czuć się w nich trochę klaustrofobicznie. Jak to zmienić? Stosując różne triki, powiększające przestrzeń optycznie. Oto najciekawsze z nich:

Dobrze zaaranżowane mieszkanie w bloku powinno być zwiększone optycznie

Nie bez powodu windy są dzisiaj wypełnione lustrami. Sprawiają, że winda wydaje się większa, a więc szczególnie osobom cierpiącym na klaustrofobię łatwiej się nimi porusza. Ten sam trik można zastosować w domu. Lustro na drzwiach szafy, duże lustro w przedpokoju i jeszcze jedno w łazience. Im więcej, tym lepiej, gdyż przestrzeń wyda Wam się większa.

Postaw na światło dzienne

Nie ozdabiajcie w takich mieszkaniach okien ciężkimi zasłonami czy majestatycznymi firanami. Zasłonki i firanki powinny być delikatne, zwiewne, wpuszczające do wnętrza możliwie najwięcej światła dziennego.

Oświetlenie podłogowe

Po zmroku natomiast efekt optycznego powiększenia zapewniają lampki zamontowane w podłodze, które rzucają światło na ścianę i sufit. Spróbujcie, mieszkanie wydaje się większe, a przy tym ma niecodzienny klimat!

Zastosuj w mieszkaniu drzwi przesuwne

Aby zyskać sporo przestrzeni, polecamy zdecydować się na drzwi przesuwne. Nie chodzi jedynie o szafy, ale także o wewnętrzne drzwi od poszczególnych pomieszczeń.

Postaw na jasną kolorystykę w bloku

Projektując wystrój wnętrza, polecamy postawić raczej na jasną kolorystykę. Mieszkanie nie musi być białe, ale na przykład pomalowane w stylu prowansalskim będzie wręcz idealne.

Chcesz urządzić mieszkanie w bloku ?

projektowanie wnętrz gdansk obrazek 6

Zapraszamy do kontaktu już teraz. Prowadzimy kompleksowe remonty w Gdańsku i na terenie całego trójmiasta. Możemy zająć się również zleceniami drobniejszymi, na przykład odświeżeniem jednego tylko pomieszczenia w domu lub w mieszkaniu.

Już przy pierwszej rozmowie przygotujemy kosztorys i zapewnimy mnóstwo cennych porad, dzięki którym każdy będzie mógł stworzyć wnętrze swoich marzeń. Pamiętaj, że mieszkanie ma być dopasowane do Ciebie, a nie odwrotnie.

    Leave Your Comment Here