Projektowanie wnętrz gdańsk

Trudno wyobrazić sobie życie bez własnego mieszkania czy domu, ale przecież dla każdego z nas jest to nie tylko miejsce „noclegowe”. Wbrew pozorom, to właśnie w domu spędzamy większość swojego życia i dlatego chcemy zadbać o to, aby czuć się w takim miejscu maksymalnie komfortowo. Nasza usługa na projektowanie wnętrz w Gdańsku pomoże Ci stworzyć wnętrze Twoich marzeń.

Projektowanie wnętrz w  Gdańsku

Dzisiaj zajmiemy się właśnie tematyką projektów, która naszym zdaniem bardzo często jest bagatelizowana. Bardziej skupiamy się na wyborze materiałów, na cenach czy na znalezieniu ekipy budowlanej, a przecież bez projektu i tak z niczym nie ruszymy. Wiele firm oferuje na rynku tzw. kompleksowe usługi projektowe. Jeśli chcecie wiedzieć, co kryje się pod pojęciem „kompleksowe”, to zapraszamy do dalszej części wpisu.

Projektanci wnętrz  z Gdańska

projektowanie wnętrz gdańsk obrazek

Na pewno każdy ma jakieś własne wyobrażenia związane z wyglądem poszczególnych pomieszczeń w domu. Jedni kierują się trendami, inni własnym gustem, a jeszcze inny podpatrują rozwiązania u rodziny czy znajomych, starając się iść w ich ślady. Najważniejsze jest jednak to, że własne wizje trzeba przenieść na papier i nie zawsze jest to tak proste, jak może się wydawać.

Wyobraźnia to niezwykle rozbudowane narzędzie, które jednak ma to do siebie, że potrafi przesłaniać nam zagadnienia problematyczne. Bez projektu szybko może się okazać, że dany mebel kompletnie nie pasuje do przestrzeni, a kolorystyka ścian nie współgra zbyt dobrze z formą wykonania podłogi.

Projektowanie ma na celu wyeliminowanie takich problemów. Wymaga ono dokładnej analizy nie tylko potrzeb, ale także możliwości przestrzennych konkretnego miejsca. To między innymi z tego powodu warto zlecić usługę doświadczonej firmie, która oferuje usługę na projektowanie wnętrz w Gdańsku. Ludzie doświadczeni wiedzą, jak zabrać się do takiej pracy i potrafią stworzyć niezwykłe kompozycje, które idealnie łączą potrzeby zamawiającego z przestrzenią, której projekt dotyczy.

Dobry specjalista nie zaczyna jednak od razu od przygotowania projektu. Zbiera on wiele danych i je analizuje, aby na ich podstawie zaproponować odpowiednie rozwiązania. Sprawdźmy w takim razie, jak wzorcowo powinno wyglądać projektowanie wnętrz w Gdańsku i na jakie etapy dzieli się ta usługa.

projektowanie wnętrz gdańsk obrazek 5

Projekt wnętrza Gdańsk

Możemy też od razu przejść do pracy nad Twoim projektem – zapraszamy do kontaktu.

Jak wygląda projektowanie wnętrza?

projektowanie wnętrz gdańsk kontakt

Pierwszym etapem jest oczywiście po prostu kontakt z firmą, która ma zająć się przygotowaniem projektu. Już w tym momencie będziemy wypytani o wiele szczegółów związanych ze zleceniem, ale raczej nie jest to jeszcze moment, w którym możemy prosić o wstępny kosztorys.

Pierwszym prawdziwym etapem będzie bowiem wizja lokalna. Pracownik przybywa do mieszkania lub domu, dla którego projekt ma być wykonany. W czasie takiej wizji bardzo dokładnie dokumentowany jest rozkład pomieszczeń oraz ich wielkość. Dobry specjalista wykonuje w czasie tego etapu mnóstwo zdjęć, które znacząco ułatwią później pracę. Na tym etapie również trzeba być przygotowanym na dokładne omówienie swoich potrzeb. Projektant z pewnością wypyta o najdrobniejsze nawet szczegóły, starając się zobrazować wizję, która zakorzeniła się gdzieś w głowie zlecającego.

Prace nad wstępną wersją projektu

projektowanie wnętrz gdansk obrazek 6

Po zebraniu wszystkich informacji i przygotowaniu dokumentacji zaczyna się już praca dużo poważniejsza. Projektowanie wnętrz w Gdańsku to zawsze przygotowanie tzw. projektu koncepcyjnego na początek. Jest to bardzo wstępna propozycja projektanta, która po stworzeniu zostanie zaprezentowana zamawiającemu. Jej celem jest ogólne zobrazowanie wizji wyglądu mieszkania czy domu.

Na tym etapie mamy pełną swobodę w dopasowaniu projektu do własnych potrzeb. Możemy sugerować różne zmiany, jak i skorzystać z pomocy projektanta, który na pewno zaoferuje swoje wsparcie. Dobry projektant doskonale zna trendy, a i wie, na jak wiele można sobie w danym pomieszczeniu pozwolić. Nierzadko więc zastosowanie się do jego wskazówek będzie naprawdę dobrą decyzją.

Stworzenie wizualizacji projektu

projektowanie wnętrz gdańsk obrazek 3

Kiedy prace nad projektem koncepcyjnym dobiegną końca i wiele szczegółów zostanie z klientem ustalone, zaczyna się przygotowanie graficznego pokazu. Projekt nadal w formie koncepcyjnej trafia do grafika, który szykuje fotorealistyczną prezentację. Tak naprawdę dopiero taka forma prezentacji dzieła pozwala nam na dokładną ocenę, czy dana propozycja spełnia nasze oczekiwania.

Pamiętajcie, że wciąż znajdujecie się na etapie koncepcji. Nie będzie więc problemu z naniesieniem kolejnych poprawek i dopasowaniem stylu wnętrza do własnej wizji. Kiedy dojdziecie już do porozumienia, projekt koncepcyjny zostanie zatwierdzony i stanie się podstawą do wykonywania późniejszych prac budowlanych i wykończeniowych. Będzie on także podwaliną do aranżacji wnętrza na sam koniec.

Ceny projektowania wnętrz w Gdańsku

To właśnie teraz można już na poważnie myśleć o kosztach. Po akceptacji projektu dobra firma powinna zabrać się za czynności związane z przygotowaniem kosztorysu. Zaczyna się więc od stworzenia swoistej listy zakupów. Jest to skrupulatnie stworzony wykaz wszystkich materiałów budowlanych, mebli, ozdób i innych rzeczny niezbędnych do wykończenia danego wnętrza, zgodnie z projektem.

Jeśli korzystacie z usług kompleksowych, a więc firma nie tylko przeprowadzi projektowanie wnętrz w Gdańsku, ale także zajmie się jego realizacją, to powinniście otrzymać kosztorys. Jest to wykaz cen poszczególnych elementów z listy i podsumowanie, a więc cena łączna.

Kiedy natomiast firma nie zajmuje się zakupami, koszty będą ustalone w sposób orientacyjny. Warto pamiętać tutaj o tym, że w takich przypadkach najczęściej można jednak liczyć na pewne wsparcie przy wyborze odpowiednich produktów. Naszym zdaniem najlepiej jednak zlecić to wszystko firmie. Dostajecie na wszystko jedną gwarancję, zamiast kilkunastu czy kilkudziesięciu od wielu sklepów. Jest to tzw. projektowanie wnętrz w Gdańsku pod klucz. Oznacza to, że firma zacznie od przygotowania projektu, a zakończy swoje prace na etapie, w którym po prostu możemy się wprowadzić do nieruchomości i zacząć mieszkać. Obejmuje to więc nawet kompletne sprzątanie po zakończeniu wszystkich prac.

Przygotowanie dokumentacji dla ekip budowlanych

Jest to niezwykle ważny etap na drodze do stworzenia mieszkania swoich marzeń. Doświadczona firma musi przygotować kompletną i profesjonalną dokumentację techniczną dla ekip remontowych. To rysunki, plany i projekty, na których takie ekipy będą później bazowały. Odpowiednia rzetelność ich przygotowania wpływa na czas realizacji oraz koszty związane z wykończeniem wnętrza. Dobra dokumentacja to również mniejsze ryzyko pomyłek.

Na tym etapie firma projektowa powinna również przygotować kosztorys dotyczący pracy wszystkich potrzebnych ekip budowlanych i remontowych. W tym momencie mamy już pełne pojęcie o cenie, do której musimy oczywiście doliczyć koszty prace samej firmy projektowej.

Projektowanie wnętrz w Gdańsku ceny i termin realizacji

Każdy na pewno jest bardzo zainteresowany kosztorysem wykończenia danego wnętrza, ale nie ma co ukrywać, że i na czasie większości osób mocno zależy. Trzeba najczęściej być przygotowanym na kilka tygodni oczekiwania. Wiele zależy oczywiście od skali danego zlecenia, jak i od aktualnego obłożenia firmy pracą. Przeciętny czas oczekiwania na zakończenie wszystkich prac projektowych i przejście do prac budowlanych wynosi od 1 do 2 miesięcy. Sam projekt koncepcyjny najczęściej powstaje w kilkanaście dni. To, jak długo przyjdzie czekać na kolejne etapy, w dużej mierze zależy od tego, jak wiele poprawek wprowadzi sam zamawiający.

Zaprojektuj swoje mieszkanie w Gdańsku

Zapraszamy oczywiście do skorzystania z naszej pomocy. Wykonujemy projektowanie wnętrz w Gdańsku profesjonalnie, niedrogo i szybko, a do tego zawsze zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego. Tylko stawiając na profesjonalne usługi można mieć pewność, że zostaną one zrealizowane rzetelnie i zgodnie z terminem.

Sprawdź też: Wykończenia wnętrz Gdańsk

Źródła: Wikipedia.pl

    Leave Your Comment Here