Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Na pewno znasz mądrość życiową mówiącą o tym, że tanie budowanie to szybkie budowanie. Jest w tym wiele prawdy i dokładnie taka sama zasada obowiązuje w przypadku remontów. Oczywiście szybko nie oznacza byle jak. Podstawą efektywnego i niedrogiego wykonania remontu jest jego odpowiednie zaplanowanie. W wielu przypadkach to duża inwestycja finansowa, a więc tym bardziej powinno Ci zależeć na tym, aby wszystko skończyło się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. W takim razie jak profesjonalnie przygotować się do remontu mieszkania? Garść cennych porad znajdziesz w dalszej części!

Dlaczego warto przygotować się do remontu?

Powodów, dla których powinieneś to zrobić, jest naprawdę mnóstwo. Doskonałym tego przykładem jest zakup materiałów budowlanych. O ile najbardziej podstawowe są dostępne w sklepach na bieżąco, tak produkty bardziej wyszukane często trzeba zamawiać i oczekiwać na nie nawet tygodniami. Jeśli wcześniej nie zaplanujesz listy potrzebnych materiałów, nagle może się okazać, że prace remontowe będzie trzeba wstrzymać na długi czas.

Przygotowując się do takiej inwestycji weź pod uwagę:

potrzebne materiały budowlane,

kolejność realizacji prac,

wybór ekipy remontowej,

porę roku, w której chcesz zacząć pracę,

projekt mieszkania,

przygotowanie listy produktów, które kupuje się na zamówienie.

Dlaczego pora roku może być ważna?

Wzięcie pod uwagę pory roku może się okazać bardzo istotne w sytuacji, gdy planujesz kapitalny remont. Nierzadko oznacza to konieczność wyprowadzenia się z mieszkania nawet na kilka tygodni. W efekcie zima jest najmniej korzystnym okresem. Z drugiej strony, jeśli sprawa nie jest aż tak poważna, ten okres roku ma pewne zalety. Ekipy remontowe są wtedy najczęściej mniej zawalone pracą. Czas oczekiwania na wolny termin jest krótszy, a ceny niższe.

Pamiętaj, że planując remont latem powinieneś najlepiej już wiosną rozejrzeć się za ekipą remontową. Nierzadko długimi tygodniami trzeba czekać na wolny termin dobrej ekipy remontowej.

Remont bez projektu mieszkania

Nie będziemy ukrywać, że najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie przygotowania pełnego projektu mieszkania, które ma być remontowane. Znajdzie się w nim nie tylko kosztorys, ale i dokładna lista potrzebnych materiałów. Z projektem szybciej realizuje się również prace i ogranicza się ryzyko wystąpienia niespodzianek, które mogą je opóźnić.

Nie chcesz projektu? W takiej sytuacji koniecznie upewnij się, że Twoje plany są w ogóle możliwe do zrealizowania. Najlepiej skonsultuj z ekipą remontową swoją wizję. Im dokładniej przekażesz wszystkie informacje, tym mniejsze ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Jednocześnie jeszcze przed remontem dowiesz się, czy niektórych planów nie trzeba zmienić, bo ich wdrożenie jest niemożliwe lub zbyt kosztowne.

Przygotowanie listy materiałów budowlanych

Zdecydowanie odradzamy się wybieranie się do sklepu budowlanego na żywioł, czyli bez dokładnego planu, co trzeba kupić. Prawie na pewno nie weźmiesz wszystkiego, a i wiele materiałów kupisz po prostu za dużo. Co zrobić? Zacznij od przygotowania listy.

Usiądź na spokojnie i dobrze zastanów się, co tak naprawdę będzie Ci potrzebne. Każdy sklep z materiałami budowlanymi udostępnia swoje katalogi w internecie, a więc zapoznanie się z produktami nie stanowi żadnego problemu.

Przygotowanie listy pozwoli Ci również na orientacyjne określenie kosztów zakupu. Jeśli Twój budżet jest mocno ograniczony, lepiej zauważyć zbyt wysoki koszt przy robieniu listy, niż przed kasą w sklepie. Dzięki temu masz czas i możesz na spokojnie podjąć decyzję – np. z czego zrezygnować, a co kupić tańsze, aby zmieścić się w budżecie.

Dopiero mając już listę i jako określony kosztorys, możesz spokojnie wybrać się do sklepu budowlanego.

Zaplanuj kolejność realizacji prac remontowych

czy warto skorzystać z architekta wnętrz

Czas teraz na kwestie związane z realizacją wszystkich prac remontowych. Tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem jest tutaj skorzystanie z usług firmy, która wykonuje je kompleksowo. Oznacza to, że jedna ekipa będzie odpowiedzialna za cały remont, przygotowując dla Ciebie mieszkanie pod klucz. Takie usługi świadczy nasza firma – zapoznaj się z nimi już dziś!

Czemu jest to opłacalne rozwiązanie?

nie musisz poszukiwać i zatrudniać wielu ekip remontowych, każda odpowiedzialna za inny etap prac,

zyskujesz na czasie, gdyż wiele prac wykonywanych jest jednocześnie,

oszczędzasz pieniądze, ponieważ remont na pewno zostanie wykonany szybciej,

masz gwarancję na całą usługę (w razie problemów nie musisz zastanawiać się, która ekipa była odpowiedzialna za błąd i gdzie zgłosić reklamację).

Jeśli nie chcesz skorzystać z kompleksowego remontu mieszkania i wykończenia pod klucz, pamiętaj o przygotowaniu harmonogramu prac. Zazwyczaj zaczyna się od kuchni oraz łazienki, wykonując poważne prace budowlane. To przede wszystkim ewentualne burzenie, tynkowanie i gipsowanie. Na tym etapie powinno się także zrobić przegląd instalacji elektrycznej, wodnej oraz kanalizacyjnej.

Dopiero później montuje się płyty K-G, maluje, tapetuje, układa podłogi i ogólnie wykańcza mieszkanie. Na koniec czeka Cię jeszcze montaż armatury łazienkowe, wyposażenie kuchennego i mebli, a później jeszcze sprzątanie.

Remont ma być szybki, tani i profesjonalny? Postaw na dobrą ekipę fachowców!

Znalezienie solidnych ekip remontowych to podstawa i niestety może to sprawić niemałe problemy. Jak to zrobić? Kierowanie się opiniami w internecie nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Jak przygotować się do remontu mieszkania? 1

 Możesz spróbować poprosić o rekomendację rodzinę lub znajomych. Ostatecznie niezłym wyznacznikiem mogą być terminy. Jeśli ekipa remontowa poinformuje Cię, że może zacząć prace od zaraz, jest szansa, że to efekt nieprofesjonalnego podejścia. Nie cieszy się renomą, a więc ma niewielu klientów.

Pamiętaj, że nie musisz ryzykować i powierzać remontu wielu różnym ekipom, nie mając pewności, czy są one godne zaufania. Nasza firma wykonuje takie prace kompleksowo, pod klucz, świadcząc swojego usługi na terenie całego Trójmiasta. Mamy wieloletnie doświadczenie i dajemy Ci gwarancję, że będziesz zadowolony z efektów realizacji zlecenia. Jednocześnie oszczędzasz pieniądze – opłacanie wielu ekip remontowych zawsze będzie kosztowne. Masz również pewność, że inwestycja zostanie dużo szybciej zakończona.

Nie zapomnij o trudnodostępnych produktach na zamówienie

Marzą Ci się meble na wymiar? Chcesz wyłożyć łazienkę unikalnymi kafelkami? A może montujesz ogromną wannę, którą producent dostarcza na zamówienie? To tylko przykłady produktów, których nie dostaniesz od ręki. Pamiętaj, aby przed remontem zrobić ich listę. Zorientuj się, ile trzeba czekać na każdy z nich. Dzięki temu będziesz mógł je zamawiać tak, aby nie ryzykować przestojem w pracach remontowych.

Chcesz samodzielnie remontować mieszkanie? O tym nie możesz zapomnieć!

ile trwa wykończenie mieszkania

Koniecznie chcesz zrealizować remont mieszkania na własną rękę? W takim razie musisz pamiętać o wzięciu pod uwagę jeszcze kilku ważnych kwestii:

zakup wszystkich potrzebnych narzędzi (nie ma nic gorszego, jak konieczność przerywania prac przez brak odpowiedniego wyposażenia),

dokładne wymierzenie powierzchni oraz odległości (dzięki temu upewnisz się, że dobrze oszacowałeś ilość potrzebnych materiałów budowlanych),

zaopatrzenie się w materiały do zabezpieczania powierzchni (po każdym etapie prac dokładnie zakryj to, co już zrobiłeś – w czasie remontu łatwo takie powierzchnie zabrudzić, a nawet uszkodzić).

Remont nie musi być stresujący i może być tani!

Dobre zaplanowanie wszystkiego na pewno ułatwi Ci wykonanie remontu. Będzie on mniej stresujący, szybszy, a do tego tańszy. Jednak tak naprawdę najwięcej oszczędności przynosi przekazanie tych prac w ręce specjalistów – firmy, która kompleksowo wykonuje takie inwestycje.

Decydując się na nasze usługi masz pewność, że za remont będą odpowiedzialni fachowcy z wieloletnim doświadczeniem. Jedna firma zajmuje się wszystkimi pracami, a więc na pewno będzie taniej, a do tego dużo szybciej! Jesteśmy specjalistami i cieszymy się doskonałą opinią na rynku. Od lat działamy na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu, remontując mieszkania pod klucz. Skontaktuj się z nami już dziś!

Sprawdź też naszą usługę na wykończenia pod klucz w Gdańsku

    Leave Your Comment Here