projektowanie mieszkań gdańsk obraz 12

Projektowanie mieszkań Gdańsk

Wiele osób z regionu uważa, że projektowanie mieszkań w Gdańsku jest pewną formą sztuki. Trudno się z tym nie zgodzić, wystarczy popatrzeć na zaaranżowane przez specjalistów wnętrza mieszkalne. Zachwycają swoim nietuzinkowym stylem, dopieszczonymi detalami, prawdziwe arcydzieła. Jednak, aby zaaranżowane pomieszczenia mogły zapewnić jego mieszkańcom komfortowe warunki do życia, trzeba jeszcze pamiętać o funkcjonalności, a nasze usługi na projektowanie mieszkań prowadzone na terenie Gdańska wyróżniają się właśnie przede wszystkim funkcjonalnością i dużą estetyką.

Estetyka i walory świetlne w projektowaniu modnych wnętrz

projektowanie mieszkań gdańsk obraz 6

Jeśli zaś chodzi o estetykę, to niestety bardzo często jej znaczenie jest źle rozumiane i nie mówimy tutaj tylko o inwestorach, którzy pragną, by ich wnętrze się wyróżniało. Wystarczy spojrzeć do jednej z najpopularniejszych gazet z projektami wnętrz. Znajdziemy w niej kilka przykładów wnętrz i choć na pierwszy rzut oka mogą zachwycać wyglądem, to jeśli przyjrzymy im się bliżej, to szybko zrozumiemy, że nie są to wnętrza funkcjonalne. Nagle okazuje się, że te wyjątkowe wnętrza poza ładnym wyglądem nic w sobie szczególnego nie mają, bo na przykład podpowiadają, by sięgnąć po złe materiały wykończeniowe lub rozmieścić punkty świetlne w nieodpowiednich miejscach. 

Projektujemy funkcjonalne mieszkania w Gdańsku

Estetyka oczywiście ma znaczenie i dobrze, że tak wiele poświęca się jej uwagi, ale nie wolno przy tym zapominać o funkcjonalności. Te dwa aspekty zawsze powinny iść ze sobą w parze, z większym akcentem na funkcjonalność. Wszystko dlatego, że to funkcje wnętrza określają, jak będzie można dobrać poszczególne elementy, czyli np. materiały wykończeniowe i rozmieszczenie światła, nigdy na odwrót.

I tutaj od razu nasuwa się bardzo ważna uwaga, a mianowicie chodzi o to, aby osoby, które chcą, by ich wnętrza domu lub mieszkania były oryginalne, miały nietuzinkowy charakter i co ważne, zapewniały komfort w użytkowaniu, niech nie korzystają z gotowych projektów. Oczywiście można posiłkować się gotowymi projektami, ale niech one służą jako inspiracja, która wspólnie z profesjonalnym projektantem zostanie przystosowana do Państwa indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Oferta na projekt mieszkania w Gdańsku

projektowanie mieszkań gdańsk obraz 14

Zapraszamy do kontaktu. Od wielu lat projektujemy mieszkania w Gdańsku i okolicach. Wszystkie nasze projekty są indywidualne oraz w pełni funkcjonalne. Posiadamy własną ekipę budowlaną, wszystkie prace przez nas wykonywane są kompleksowo. Gorąco zachęcamy do kontaktu!

Sprawdź też: Remonty Gdańsk

Co wyróżnia nasze usługi na projektowanie mieszkań

Ważny aspekt, który należy poruszyć w tematyce projektowania mieszkań, dotyczy jego samej realizacji. Każdy projekt musi być możliwy do zrealizowania! Nie ma sensu tworzyć pięknych koncepcji, które tak naprawdę nie da się w stanie zrealizować. Na monitorze komputera, czy w wizualizacjach mogą wyglądać fantastycznie, ale co z tego, kiedy żadna ekipa wykonawcza nie będzie w stanie go zrealizować? Komu potrzebne meble, których nikt nie potrafi wykonać lub materiały wykończeniowe, które nawet nie są dostępne na rynku?

Funkcjonalność wnętrz

Nasze usługa na projektowanie wnętrz w Gdańsku  skupia się przede wszystkim na funkcjonalności, więc nie bez powodu każda inwestycja zaczyna się od przygotowania projektu układu pomieszczeń. Nie ma tutaj znaczenia, czy tworzony jest projekt nowego budynku, czy przygotowuje się go z okazji remontu, zawsze należy ustalić, jakie przeznaczenie będzie poszczególnych pomieszczeń. Co ważne, należy to robić indywidualnie, zgodnie ze zwyczajami i upodobaniami inwestorów, bo dzięki temu układ mieszkania czy domu zapewni mieszkańcom komfortowe korzystanie z niego.

Projektowanie małych przestrzeni

Projektowanie mieszkań wielu osobom kojarzy się tylko z dużymi domami i mieszkaniami. W praktyce oznacza to, że właściciele mniejszych pomieszczeń często rezygnują z usług projektantów. Jednak jest to nietrafne spostrzeżenie, więc jeśli inwestor chce cieszyć się funkcjonalnymi i pięknymi wnętrzami, to zawsze istnieje konieczność ich zaprojektowania. W tym miejscu warto również wspomnieć, że duże przestrzenie pozwalają zamaskować pewne błędy w aranżacji. Z kolei małe pomieszczenia mają to do siebie, że tutaj nie ma miejsca na błędy. Błędne ustawienie mebli lub sprzętów może poważnie ograniczyć funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń, więc również utrudnić korzystanie z nich jego mieszkańcom.

Projektowanie pojedynczych wnętrz w Gdańsku

Bardzo wiele wątpliwości budzi projektowanie pojedynczych wnętrz w mieszkaniu lub domu. Czy to w ogóle ma sens? Czy warto zmieniać wystrój jednego pomieszczenia? Wszystko tak naprawdę jest sprawą indywidualną. Choć zaleca się całościowe projektowanie mieszkań lub wnętrz domu, to w określonych przypadkach specjaliści mogą podjąć się współpracy przy pojedynczych wnętrzach. W takich kwestiach warto jednak najpierw się skonsultować z profesjonalnym projektantem wnętrz, a później jeszcze raz na spokojnie przemyśleć swoją decyzję. 

architekt wnętrz gdynia obraz 4

Materiały wykończeniowe

Z biegiem lat zmieniły się funkcje materiałów wykończeniowych. Kiedyś były sposobem na dekorację wnętrza. Obecnie muszą nie tylko estetycznie wyglądać, czy akcentować cechy poszczególnych pomieszczeń, ale umożliwić utrzymanie zdrowego mikroklimatu we wnętrzach. Najprościej mówiąc, materiały wykończeniowe muszą być tak dobrane, aby umożliwiały ścianom oddychanie i usuwanie wilgoci z pomieszczeń. Niektórzy pewnie uznają żaden problem, wystarczy pójść do sklepu, poprosić o odpowiednie materiały i gotowe. Jednak prawda jest taka, że dobór odpowiednich materiałów to w dużej mierze zasługa dobrze przygotowanego projektu. Projektowanie mieszkań przez naszego profesjonalistę z Gdańska jest zawsze bardzo dobrze przemyślane. Stara się tak wykorzystać przestrzeń, aby stworzyć przyjazne i zdrowe warunki do życia, a więc zapewnić funkcjonalne i estetyczne mieszkanie, w którym będą mogli Państwo poczuć się dobrze i mieć ułatwione wykonywanie nawet najprostszych czynności.

Sprawdź też: Architekt Wnętrz Gdańsk

Kompleksowe projektowanie mieszkań w Gdańsku

Projektowanie wnętrz, nadzór nad wykonawcami, zarządzanie zakupami, kontrola nad produkcją mebli, itd.. Tyle spraw do ogarnięcia i tak naprawdę wiele osób nie wie, jak się do tego odpowiednio zabrać. W takich przypadkach usługa na kompleksowe projektowanie mieszkań w Gdańsku okazuje się najlepszym wyjściem. Decydując się na kompleksowe usługi, można uniknąć estetycznego chaosu i niefunkcjonalności wnętrz, a więc to również sposób na uniknięcie rozczarowania.

 

Nie sposób też pominąć faktu, że taka usługa jest też wygodniejsza. Nie trzeba szukać poszczególnych fachowców ani też tracić czasu na sprawdzenie ich kompetencji, a później czuwać nad przebiegiem prac.

Projektujemy wnętrza w Gdańsku również dopasowane dla osób niepełnosprawnych

projektowanie mieszkań gdańsk

W ostatnich latach bardzo głośno mówi się o tym, by przy projektowaniu budynków zwracać większą uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych ruchowo. Jest to słuszny kierunek, budynki powinny być przystosowane w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo i umożliwiać im swobodne i bezproblemowe poruszanie się po nich.

Jednak samo stworzenie odpowiedniego projektu budynku nie rozwiązuje żadnego problemu. Nie zapominajmy o tym, że osoby poruszające się na wózkach potrzebują też specjalnego wyposażenia, które ułatwi im wykonywanie poszczególnych czynności. Dlatego warto nasze usługi na projektowanie mieszkań w Gdańsku również uwzględniają dopasowanie wnętrz do osób niepełnosprawnych. Przykładem takiego dopasowania, są np. wysunięte blaty w kuchni, obniżone systemy szafek wiszących, obniżony brodzik w łazience, czy specjalne uchwyty to detale, o których wiele osób bardzo często zapomina.

Poza tym osoby niepełnosprawne utożsamiane są bardzo często z osobami na wózku, a przecież stopień niepełnosprawności może być różny, dotyczyć np. niedowładu kończyn górnych, czy dysfunkcji narządu wzroku i wtedy potrzeba innego rodzaju udogodnień w aranżacji. Wielu średniej klasy projektantów może w ogóle tego nie wziąć pod uwagę i stworzyć wnętrze, które kompletnie się nie sprawdzi. A prawda jest taka, że rozwiązaniem wielu kłopotów jest zapewnienie pomieszczeń dostosowanych do poszczególnych osób, więc wystarczy dobrze przygotowana aranżacja wnętrz, aby osoba niepełnosprawna dobrze czuła się we własnym mieszkaniu i mogła z niego w pełni korzystać.

    Leave Your Comment Here