wykończenia wnętrz gdańsk

Wykończenia wnętrz Gdańsk

Wykończenia wnętrz w Gdańsku to temat, z którym musi poradzić sobie każdy właściciel nowego mieszkania. Jakie są możliwe opcje, czym się one różnią i na co warto się zdecydować? Zapraszamy do dalszej części naszego artykułu, przygotowanego przez specjalistów ds. Wykończenia wnętrz, którzy pracują z naszymi klientami na terenie Gdańska. 

Zakup nowego mieszkania z rynku wtórnego to ogromny wydatek, za którym podąża oczywiście duży stres. Najczęściej wspieramy się bowiem kredytem hipotecznym, zadłużając się na długie lata, a przecież na naszej głowie będzie jeszcze jeden problem.

Przygotowywać wnętrze samemu, wynająć firmę, a może skorzystać z usług dewelopera?

W zasadzie w przypadku mieszkań z rynku wtórnego mamy do wyboru 3 podstawowe opcje jego wykończenia. Będzie to:

przeprowadzenie prac na własną rękę, a więc wynajęcie projektanta, zakup materiałów budowlanych oraz wynajęcie ekip budowlanych;
skorzystanie z usług zewnętrznej firmy kompleksowo zajmującej się projektowaniem i wykończeniami wnętrz
skorzystanie z oferty dewelopera (jeśli jest dostępna), a więc przygotowanie mieszkania pod klucz.

Pewnie większość Was z góry założyła sobie już, że zrobienie tego na własną rękę będzie najtańsze. Przy ogromnym wydatku na zakup mieszkania ma to znaczenie kluczowe, ale czy jednak najtaniej faktycznie oznacza najlepiej? Czy wykończenia wnętrz w Gdańsku na własną rękę nie generują wielu problemów, których nie łagodzi niższa cena? Sprawdźmy to.

Samodzielne wykończenie wnętrz

wykończenia wnętrz gdańsk 3

Wiele osób na pewno początkowo będzie poważnie zastanawiało się nad tym, czy kwestii aranżacji swojego mieszkania nie pozostawić we własnych rękach. Wydaje się to logiczne. Sami dobieramy poszczególnych usługodawców do realizacji zadania, wybierając firmy tanie i profesjonalne jednocześnie. Sami kupujemy materiały budowlane, mając pełną kontrolę nad tym, co i za ile weźmiemy. W końcu sami również podejmujemy wszystkie decyzje związane z wyglądem swojego mieszkania. Niby same korzyści, prawda?

Wady samodzielnego wykończenia wnętrza

Niestety jednak z samodzielnym wykończeniem mieszkania bez doświadczenia jest jak z budową domu bez odpowiedniej wiedzy. Niby wszystko sobie planujemy, a życie szybko nam to weryfikuje. Nagle okazuje się, że zapomnieliśmy o jakichś pozwoleniach, nie wzięliśmy pod uwagę instalacji elektrycznej czy stworzyliśmy wizję, która jest sprzeczna z przepisami prawa budowlanego. To wszystko powoduje niepotrzebne nerwy, znacząco wydłuża czas realizacji inwestycji i, co za tym idzie, podnosi mocno jej koszt.

Problemem na pewno będzie też wybór usługodawców. Z jednej strony mamy wolną rękę, ale szybko przekonacie się, jak trudno jest znaleźć rzetelne firmy. Opinie w sieci i wieloletnia obecność na rynku to za mało, aby mieć pewność trafnego wyboru. Wyobraźcie sobie, co będzie w sytuacji, gdy zatrudnicie tynkarzy, którzy kompletnie zawalą na całej linii. Straciliście czas i pieniądze, teraz będziecie szukać innej firmy, która nie tylko musi zrobić to dobrze, ale jeszcze poprawić po swoich poprzednikach. Cena automatycznie podskoczy, a i czas realizacji przestanie być atrakcyjny.

Plusy ze skorzystania z usług firmy, która zajmuje się wykończeniem wnętrz w Gdańsku

Kwestia niskich kosztów samodzielnego przeprowadzenia prac także jest sporna. Pamiętajcie bowiem, że jeśli wykończenia wnętrz w Gdańsku wykona dla Was kompleksowo zewnętrzna firma, to zapłacicie mniej za materiały. W przypadku usługi VAT za materiały budowlane wynosi jedynie 8%. Kupując na własną rękę, płacicie aż 22%. Owszem, można coś odliczyć od podatku, ale nie wszystko i wcale nie jest to tak proste, jak niektórym może się wydawać.

Zapraszamy do kontaktu

Możemy zaproponować Państwu nasze usługi na najwyższym poziomie. 

Usługi wykończenia wnętrz z Gdańska – mieszkania pod klucz

Przejdźmy teraz do kolejnej opcji na wykończenia wnętrz w Gdańsku, która dotyczy oferty dostępnej u niektórych deweloperów. Dość często dzisiaj, kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, można otrzymać propozycję zakupu nieruchomości przygotowanej pod klucz. Co to oznacza? Nie mniej, nie więcej, jak tyle, że wnętrze zostanie w pełni wykończone i niejako przygotowane do zamieszkania. Można się do niego od razu wprowadzać.

Taka opcja na pewno ma wiele zalet. Zacznijmy może od samych kosztów. Deweloperzy korzystają w tym celu z usług sprawdzonych już firm, które mają doświadczenie, a więc na pewno mniej ryzykujemy pod kątem jakości wykonania. Taka firma podpisuje jednak umowę z deweloperem na masowe przygotowanie mieszkań. To już obniża koszty usługi, a do tego materiały budowlane są kupowane hurtowo, a więc ponownie jest taniej. Argumentem koronnym dla wielu osób na pewno będzie to, że w ramach jednego kredytu hipotecznego kupujemy mieszkanie i finansujemy jego przygotowanie. Wbrew pozorom będzie to rozwiązanie tańsze niż wykończenie wnętrz w Gdańsku na własną rękę. Na pewno będzie to również opcja wygodniejsza, a i zapewniająca bardzo szybkie przygotowanie nieruchomości.

Wady wykończenia wnętrz u dewelopera

Opcja ta nie jest jednak pozbawiona wad. Największą z nich na pewno będzie brak unikalności. Usługa dostępna jest zazwyczaj w pakietach.

Firma odpowiedzialna za wykończenia wnętrz przygotuje maksymalnie kilka wizualizacji do wyboru. Dostaniemy więc mieszkanie, które traci na swojej unikalności. Najgorsze jest jednak to, że raczej nie mamy zbyt dużej swobody w dopasowaniu pakietu do własnych potrzeb. Nie zaaranżujemy więc mieszkania własnych marzeń albo po prostu takiego, które idealnie spełnia nasze potrzeby oraz trafia w gusta.

Zaletą jest natomiast to, że w razie natrafienia na tzw. budowlane fuszerki, nie będzie problemu z egzekwowaniem gwarancji. Zgłaszamy się bezpośrednio do dewelopera i to on jest odpowiedzialny za to, aby przekazać sprawę tam, gdzie trzeba.

Wykończenia wnętrz w Gdańsku – zaufaj profesjonalistom

wykończenia wnętrz gdańsk 4

Czas teraz na ostatnią opcję, która naszym zdaniem w wielu przypadkach będzie najlepsza, czyli po prostu wynajęcie na własną rękę firmy, która kompleksowo przygotuje nieruchomość do zamieszkania. Czemu tak uważamy? Ta opcja łączy w sobie bowiem stosunkowo niską cenę z możliwością pełnego dopasowania mieszkania do potrzeb.

Firmy kompleksowo świadczące tego typu usługi, realizując zlecenie od początku do końca, skupiają się na najdrobniejszych nawet szczegółach. To przede wszystkim indywidualne wykonanie projektu dokładnie pod potrzeby zamawiającego. To również wzięcie na siebie odpowiedzialności za zakup dobrych jakościowo materiałów. Firma także, korzystając z własnych pracowników lub z usług podwykonawców, zajmuje się wszystkimi pracami budowlanymi i montażowymi. Możecie swobodnie zajrzeć na naszą stronę, jeśli chcecie poznać pełny zakres tego typu usług.

Zalety z kompleksowej usługi na wykończenie wnętrz

W efekcie wykończenia wnętrz w Gdańsku są realizowane bardzo szybko. Korzystamy tutaj z usługi, a więc materiały budowlane kupowane są po stawce podatku VAT wynoszącej 8%. Wybieramy do tego współpracę z tylko jedną firmą. Jeśli coś będzie nie tak, dużo łatwiej wyegzekwować swoje prawa. Chcąc powołać się na gwarancję w przypadku samodzielnego wykończenia, będziemy przesyłać swoje roszczenia do różnych firm, odpowiedzialnych za konkretny fragment naszego mieszkania.

Najważniejsze jest jednak to, że każdy ma pełną kontrolę nad tym, jak mieszkanie będzie wyglądało. Projektant bierze pod uwagę wszystkie sugestie i potrzeby. Tworzymy projekt własnych marzeń, mieszkanie, w którym miło będzie nam się spędzało każdą wolną chwilę.

Pamiętaj, aby zawsze stawiać na pomoc specjalistów

W tym wszystkim najważniejsze jest jedno, dokładne i świadome wybieranie usługodawców. Najlepsza opcja to wybór firmy z polecenia rodziny czy znajomych. Jeśli nie macie takiej możliwości, to możecie zgłosić się także do nas. Realizujemy wykończenia wnętrz w Gdańsku i w pobliskiej okolicy. Gwarantujemy najwyższą jakość, profesjonalne podejście i pełne nakierowanie na potrzeby klienta.

Czasem warto zapłacić nawet trochę więcej, ale zdecydować się na usługi ludzi, którzy naprawdę znają się na swojej pracy. To po prostu się opłaca, gdyż mieszkanie zachowa swój piękny wygląd na lata. Zapraszamy do kontaktu oraz skorzystania z oferty wykończenia wnętrz Gdańsk.

Oferta na wykończenie wnętrz w Gdańsku

projektowanie wnętrz gdansk obrazek 6

Zapraszamy do kontaktu już teraz. Prowadzimy kompleksowe remonty w Gdańsku, ale także możemy zająć się zleceniami drobniejszymi, na przykład odświeżeniem jednego tylko pomieszczenia w domu lub w mieszkaniu. Już przy pierwszej rozmowie przygotujemy kosztorys i zapewnimy mnóstwo cennych porad, dzięki którym każdy będzie mógł stworzyć wnętrze swoich marzeń. Pamiętaj, że mieszkanie ma być dopasowane do Ciebie, a nie odwrotnie

Sprawdź też: Usługi remontowe Gdańsk

Zdjęcia: Google.com

    Leave Your Comment Here