architekt wnętrz

Architekt wnętrz

Remontujesz mieszkanie lub szykujesz się do wykończenia nowo zakupionej nieruchomości i nie bardzo masz pomysł na to, jak wszystko zaaranżować? Profesjonalny architekt wnętrz z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości i zaproponuje rozwiązania, których zapewne nawet nie próbowałeś brać pod uwagę. Myślisz, że takie wsparcie to strata pieniędzy? Jesteś w takim razie w dużym błędzie i już śpieszymy z wyjaśnieniami, dlaczego tak jest.

Modne i funkcjonalne wnętrza

Choć na co dzień specjalnie tego nie zauważamy, to jednak każdy z nas większość swojego życia spędza właśnie w domu. To tam toczy się całe nasze życie rodzinne, tam spotykamy się ze znajomymi, relaksujemy się wieczorami i oczywiście wypoczywamy solidnie nocą. To, jak wyglądają wnętrza, ma ogromny wpływ na nasz nastrój i, co za tym idzie, na efektywność wypoczynku. Wnętrza muszą jednak nie tylko wprowadzać w pozytywny nastrój. Powinny być one również funkcjonalne, aby korzystanie z całego wyposażenia domu było wręcz intuicyjne.

Osoby zabierające się kompletnie samodzielnie za remont czy wykończenie wnętrza, zawsze mają w oczach wspaniałą wizję. Stopniowo realizujemy swoje plany i…no właśnie, bardzo często kończy się to dużym zawodem. Miało być funkcjonalnie i modnie, a wyszło nieatrakcyjnie i zdecydowanie mało funkcjonalnie. Gdzie zrobiliśmy błąd? Błędem jest zwykły brak doświadczenia, ale i wiedzy na temat tego, co oferuje rynek. Problematyczne są szczególnie pomieszczenia z pozoru nieustawne, o nietypowych kształtach czy niewielkiej powierzchni, z których trudno wycisnąć coś sensownego. Pamiętajcie również, że swoje wizje opieracie na tym, co widzieliście w sklepach lub w katalogu wrzuconym do Waszej skrzynki pocztowej. Widzieliście więc tak naprawdę bardzo niewiele i przy tak skromnej wiedzy trudno znaleźć ciekawe rozwiązania.

Profesjonalny architekt wnętrz

architekt wnętrz obrazek 3

Tutaj do gry wchodzi właśnie architekt wnętrz. Osoba doświadczona zaproponuje Wam rozwiązania, o których zapewne nawet nie wiedzieliście. Uwierzcie, że nierzadko wystarczy drobny zabieg, aby pozornie nieustawne pomieszczenie nagle stało się piękne, przestronne i niesłychanie funkcjonalne. Co ważne, architekci znają wiele sztuczek, dzięki którym optycznie można powiększać mieszkania. Jeśli jesteście właścicielami małej kawalerki, na pewno to docenicie. Architekt wnętrz może również wykonać dla Was projekt indywidualnej zabudowy. Meble wykonane na zamówienie zawsze są wygodniejsze i lepiej komponują się z wnętrzem niż gotowe systemy dostępne w sklepach.

Czy architekt wnętrz ma kosztowne usługi?

Koronny argument do tego, aby nie korzystać z takich usług to przeświadczenie o tym, że są one niesłychanie kosztowne. Na temat ten trzeba jednak spojrzeć z dwóch odmiennych stron. Prawdą jest, że najlepsze studia architektów mogą liczyć sobie nawet i 200 zł za każdy metr kwadratowy powierzchni. Wydaje się dużo, ale…po pierwsze są też biura o wiele tańsze i naprawdę profesjonalne. Doskonałym tego przykładem jest nasza firma i dlatego już teraz zachęcamy do kontaktu. Nasz doświadczony architekt wnętrz w rozsądnej cenie wykona dla Was pełny projekt, starając się sprostać wszelkim oczekiwaniom.

Remont mieszkania

Po drugie jednak remont mieszkania robimy najczęściej na lata. Inwestując nieco więcej w usługi projektanta mamy pewność, że finalnie uzyskamy wnętrza o których zawsze marzyliśmy. Będzie to dom funkcjonalny, w którym poczujemy się komfortowo i bezpiecznie, mając najlepsze na świecie miejsce do wypoczynku.

Inwestycja w projekt niesie więc za sobą mnóstwo korzyści, ale tutaj ważna uwaga, mogą to być także korzyści finansowe! Choć wydacie pieniądze na wykonanie projektu, to później możecie naprawdę dużo zaoszczędzić na samych zakupach. Dlaczego? Wiele biur projektowych ma dostęp do różnych zniżek czy do preferencyjnych ofert, na przykład u producentów mebli lub w sklepach sprzedających materiały budowlane czy elementy wykończeniowe. Jeśli zlecicie wykonanie pełnego projektu, będziecie mogli także pozostawić kwestie zakupu wszystkich rzeczy samemu architektowi.

Architekt wnętrz – projekt koncepcyjny i pełny

architekt wnętrz obrazek 4

Zapewne zauważyliście już, że do tej pory podkreślaliśmy określenie „projekt pełny”. Tak, decydując się na skorzystanie z usług biura projektowego, będziecie mieli pewien wybór, opcję tańszą i prostszą albo droższą i kompleksową. O co dokładnie chodzi?

Każdy architekt wnętrz zaczyna oczywiście od wywiadu z zamawiającym. Na tym etapie zostaniecie zasypani prawdziwym gradem pytań, ale nie dziwcie się temu. Specjalista musi dobrze poznać Wasze oczekiwania oraz zebrać możliwie najwięcej informacji o samym mieszkaniu. Na podstawie tych danych będzie mógł zaproponować elastycznie dopasowane rozwiązania. I tak dochodzimy do projektu koncepcyjnego, czyli pierwszej z możliwych opcji. Naturalnie od razu podkreślamy, że w większości biur wspomniany wcześniej wywiad jest darmowy. W czasie tej rozmowy już zostaną Wam zaprezentowane pewne wstępne wizje. Jeśli z jakichś powodów architekt wnętrz nie przypadnie Wam do gustu, możecie na tym etapie zrezygnować i nic nie płacić.

Wykonanie projektu koncepcyjnego

Jeśli zdecydujecie się na usługi biura, architekt wnętrz zajmie się wykonaniem właśnie projektu koncepcyjnego. W zasadzie na początek będzie to na pewno kilka różnych wersji, które na bieżąco będą z Wami konsultowane. Kiedy wspólnie dojdziecie do porozumienia powstanie już jeden projekt koncepcyjny. Architekci zazwyczaj przygotowują takie projekty w czasie nie dłuższym, jak 3-4 tygodnie. Na tym etapie będziecie mogli zakończyć współpracę. Wykonanie projektu koncepcyjnego zazwyczaj kosztuje około 30% pełnej stawki, a więc faktycznie można sporo zaoszczędzić.

W ramach wersji koncepcyjnej otrzymacie jednak w zasadzie tylko gotową grafikę wydrukowaną z programu komputerowego. Prezentuje ona ogólny pogląd na całe mieszkanie, czy na konkretne pomieszczenia, bez większych szczegółów. Nie znajdziecie tam więc chociażby kodów kolorów farb, rodzajów zastosowanych materiałów, modeli mebli czy konkretnych nazw elementów wykończeniowych.

Jest to więc wersja mocno okrojona, na podstawie której oczywiście z powodzeniem można już wziąć się do pracy. Trzeba liczyć się jednak z tym, że po zakończeniu prac efekt może odbiegać nieco od tego, co zaprezentowano Wam na grafikach.

Wykonanie pełnego projektu

Nie trudno się domyślić, że utrzymanie współpracy z biurem po wykonaniu projektu koncepcyjnego poskutkuje wykonaniem jego pełnej wersji. Na czym polega różnica? Głownie na tym, że pełny projekt to wizualna wersja koncepcyjna plus ważne informacje dla wykonawcy. Projekt uzupełniony jest więc spisem wszystkim potrzebnych materiałów czy mebli, wraz z dokładnym wyszczególnieniem ich nazw czy rodzajów. Do tego w ramach pełnego projektu dostaniecie również szczegółową wycenę realizacji całej inwestycji. Taki projekt wystarczy więc przekazać firmie remontowej, która zajmie się jego realizacją.

Projekt z nadzorem autorskim

Jeśli zgłosicie się do naszego biura, będziecie mieli jeszcze jedną opcję do wyboru. Ponieważ oferujemy swoim Klientom kompleksowe usługi projektowe, to nie zostawiamy nikogo samego po wykonaniu wszystkich zadań związanych z planowaniem.

Nadzór autorski to usługa dodatkowa, dzięki której praktycznie nie będziecie musieli angażować się w ogóle w realizację remontu czy wykończenia wnętrz. Nasz architekt wnętrz może być odpowiedzialny za zakupy (pamiętajcie tutaj o różnych wartościowych zniżkach). W ramach takiej usługi można także powierzyć twórcy projektu wybór ekip remontowych, jak i pełne kontrolowanie postępów prowadzonych prac. Wbrew pozorom jest to bardzo opłacalne, gdyż oszczędzacie nie tylko na zakupach, ale także na pracy samej ekipy. Ponieważ współpracujemy z najlepszymi specjalistami, możemy również zagwarantować pełną satysfakcję z efektów pracy

Projektanci wnętrz - korzystaj z usług profesjonalistów

architekt wnętrz obrazek 2

Pamiętajcie, że wygląd Waszych mieszkań będzie bezpośrednio przekładał się na Wasze samopoczucie oraz na jakość wypoczynku. Jeśli marzycie o wyjątkowych wnętrzach, idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb, zgłoście się do nas już dzisiaj. Nasz architekt wnętrz zasypie Was ciekawymi pomysłami, ale zawsze wysłucha wszystkich sugestii i w pełni weźmie je pod uwagę. Oferujemy usługi nie tylko profesjonalne i kompleksowe, ale także stosunkowo tanie. Wystarczy po prostu się do nas zgłosić. Pierwsze konsultacje są całkowicie darmowe.

    Leave Your Comment Here