architekt wnętrz gdańsk cena

Architekt Wnętrz Gdańsk

Mieszkanie piękne, funkcjonalne i oczywiście modne to marzenie każdego świeżo upieczonego posiadacza nieruchomości. Sprawdź ofertę naszego architekta wnętrz z Gdańska. Planując remont czy zabierając się za wykończenie nowego mieszkania bądź budynku, często zupełnie nie bierzemy pod uwagę usług, które może zaproponować architekt wnętrz z Gdańska. Czy to dobrze? Naszym zdaniem zdecydowanie nie i dzisiaj postaramy się przekonać Was do tego, że usługi tego typu są nie tylko bardzo przydatne, ale i nie takie drogie, jak może się Wam wydawać.

Architekt wnętrz

Każdy z nas jest inny, ma odmienne podejście do życia, inny charakter i własne zdanie na temat tego, co jest ładne, co wygodne, a co funkcjonalne. To wszystko prawda. Wszyscy mamy w głowach pewną wizję tego, jak ma wyglądać mieszkanie po remoncie lub po wykończeniu, ale…no właśnie, własne wizje nierzadko opieramy na tym, co widzieliśmy w sklepach czy w katalogach. Jeśli remontujecie mieszkanie raz na kilka lat to uwierzcie, widzieliście naprawdę niewiele.

Dobry architekt wnętrz przede wszystkim skrupulatnie wysłucha Waszych potrzeb. Warto więc odpowiednio przygotować się na takie pierwsze spotkanie, ale o tym opowiemy za chwilę.

Na podstawie zebranych informacji specjalista zajmie się przygotowaniem projektów koncepcyjnych. Będzie ich z pewnością wiele i uwierzcie, znajdą się tam propozycje, o których istnieniu bardzo możliwe nie mieliście w ogóle pojęcia. Pamiętajcie, że architekci są na bieżąco ze swoją branżą. Nie tylko znajdą trendy, ale także regularnie jeżdżą na różnego rodzaju targi i pokazy. Widzieli wiele, znają rynek jak własną kieszeń i dlatego mogą zaproponować Wam propozycje, o których nawet Wam się nie śniło.

Dobry architekt wnętrz z Gdańska

architekci wnętrz gdańsk obrazek

Jeśli tylko wybierzecie dobrego, doświadczonego specjalistę, możecie mieć pewność, że elastycznie dopasuje się on do Waszych potrzeb i nie raz zaskoczy swoimi wizjami. Naturalnie nie musicie niczego się obawiać. Jeżeli nie jesteście otwarci na innowacje, nie ma problemu. Architekt wnętrz z Gdańska przygotuje projekt dokładnie według Waszych wytycznych, po prostu zbierając Wasze propozycje w jedną, sensowną całość.

Często z usług tego typu korzystają osoby mające bardzo małe mieszkania lub wtedy, gdy zaaranżować trzeba nietypowe pomieszczenie. Naszym zdaniem jednak warto pozostawić w rękach takiego fachowca wykonanie całego takiego projektu. Jeśli szukacie dobrego specjalisty, możecie już teraz zgłosić się do nas.

Architektura wnętrz

projektowanie wnętrz gdansk obrazek 6

Ponieważ mamy duże doświadczenie w tej branży to wiemy, że mnóstwo osób myśli dość stereotypowo. Powszechnie uważa się bowiem, że architekt zajmie się jedynie projektem pod kątem kolorystyki ścian, ich ewentualnej ozdoby czy wykończenia podłóg. Nic jednak bardziej mylnego. Jeśli zgłosicie się do nas, architekt wnętrz z Gdańska może objąć w swoim projekcie takie kwestie (oprócz oczywiście wcześniej wspomnianych), jak:

odpowiednie zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, w tym ewentualna zmiana lokalizacji konkretnych pomieszczeń;

zmiana rozkładu pomieszczeń (jeśli tylko zajdzie taka potrzeba), a więc wyburzenie konkretnych ścianek działowych lub dostawienie nowych;

projekt mebli pod konkretne wnętrza;

kompleksowe wykończenie, a więc na przykład propozycje związane z rodzajem oświetlenia, firanami i zasłonami oraz różnymi, nierzadko naprawdę drobnymi, detalami.

Projektowanie mebli

Szczególnie atrakcyjne jest tutaj z pewnością zaprojektowanie mebli. Nie ma co ukrywać, robione na zamówienie praktycznie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Gotowe zestawy dostępne w popularnych sklepach mogą być dobre, ale głównie tam, gdzie przestrzeń do zagospodarowania jest duża. Obecnie mamy jednak modę raczej na małe mieszkania, gdzie dosłownie każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota. Meble wykonane na zamówienie, pod wymiar, gwarantują idealne wykorzystanie przestrzeni, przy zachowaniu bardzo dużej funkcjonalności.

Pamiętajcie oczywiście o tym, że nasz specjalista z oddziału Projektant Wnętrz Gdańsk w każdych z tych elementów zawsze weźmie pod uwagę Wasze sugestie. Wy, jako zamawiający, wiecie najlepiej, czego oczekujecie od przyszłego mieszkania czy domu. Architekt po prostu przełoży Waszą wizję na realne rozwiązanie, dzięki któremu na pewno poczujecie się w swoim domu wyjątkowo.

Ile kosztuje architekt wnętrz w Gdańsku

architekt wnętrz gdańsk

Nasłuchałeś się, że wnętrza zaprojektowane indywidualnie przez specjalistę kosztują majątek? W takim razie żyjesz w dużym błędzie. To prawda, że indywidualny projekt może być drogi w realizacji, ale…ten zawsze dobierany jest indywidualnie do budżetu. Architekt wnętrz z Gdańska zawsze zapyta o orientacyjny budżet przeznaczony na inwestycję. Jeśli nie masz na ten cel ogromnych pieniędzy, specjalista zadba o to, aby nawet w takim funduszu zaprojektować wnętrze atrakcyjne, modne i przede wszystkim funkcjonalne. To tylko potwierdza nasze przeświadczenie, że korzystając z usług architekta, to Wy zawsze jesteście głównymi dyrygentami.

Na tym jednak nie koniec. Dzięki współpracy z dobrym architektem wyremontowanie mieszkania czy jego wykończenie może być tańsze, niż zakładaliście na początku. Wielu takich specjalistów współpracuje na przykład z dobrymi producentami mebli albo może uzyskać atrakcyjne rabaty na zakup ozdób, wyposażenia, a nawet podstawowych materiałów budowlanych. Nierzadko pozostawienie zakupów w rękach architekta może okazać się rozwiązaniem tańszym niż samodzielny zakup w sieciowych sklepach.

Gorąco zachęcamy do przeliczenia sobie kosztów, jeśli tylko macie taką możliwość.

Projektanci wnętrz z Gdańska – ceny 2019

jednostka

Projekt wnętrza 30-50 m2  

zł/m2

Projekt wnętrza 50-60 m2 

zł/m2

Projektowanie wnętrz 60-70 m2  

zł/m2

Projektowanie wnętrz 70-90 m2 

zł/m2

 dolnośląskie47  – 50 37 – 42 36  – 39 33  – 37 
 kujawsko-pomorskie46 – 50 35 – 4033 – 4033 – 37
 lubelskie43- 4635 – 3833 – 3633 – 35
 lubuskie45 – 4936 – 4135 – 3934 – 38 
 łódzkie46 – 5237- 4134 – 3733 – 37
 małopolskie46 – 5236 – 4334 – 3933 – 38
 mazowieckie44 – 6036 – 5034 – 4633 – 43 
 opolskie46 – 5038 – 4136 – 4033 – 38
 podkarpackie47 – 5235  – 3934 – 3933 – 38
 podlaskie43 – 4935 – 3634 – 3733 – 35 
 pomorskie (Gdańsk, Sopot, Gdynia)44 – 4935 – 4034 – 4033 – 36
 śląskie43 – 5237 – 4334 – 4034 – 37
 świętokrzyskie45 – 4736 – 3934 – 3733 – 37 
 warmińsko – mazurskie43 – 4735 – 3935 – 3734 – 37
 wielkopolskie46 – 5236 – 4034 – 3832 – 36
zachodniopomorskie43 – 4835 – 4032 – 4034 – 36

Architekt wnętrz studia – Darmowa porada, projekt koncepcyjny, a może pełny?

architekt wnętrz gdańsk obrazek

Zmierzając do tematu rodzaju współpracy, jaką może zaproponować architekt wnętrz z Gdańska, doszliśmy tak naprawdę płynnie do kwestii faktycznych kosztów takich usług. Na początek jednak naprawdę dobra informacja. Z podstawowej porady takiego specjalisty nierzadko skorzystacie zupełnie za darmo.

Na przykład w wielu sklepach zajmujących się sprzedażą mebli czy materiałów do wykańczania wnętrz, pracują właśnie fachowcy oferujący swoje bezpłatne wsparcie. Są nawet firmy specjalizujące się w projektach, które takich darmowych porad udzielają w ramach promocji własnej marki. Za darmo nierzadko pomagają także studenci, choć musicie pamiętać o tym, że są to osoby w zasadzie bez doświadczenia. Zapytacie, czy warto? Jeśli tylko jest taka możliwość, to dlaczego nie! Porada oczywiście jest naprawdę pobieżna. Architekt po krótkim wywiadzie Waszych potrzeb może zaproponować na przykład konkretną kolorystykę ścian, wzór na tapetach, rodzaj podłogi czy kilka propozycji mebli. Nie możecie niestety oczekiwać tutaj żadnych cudów.

Za taką darmową poradę nierzadko uznaje się również pierwszy kontakt z architektem. Na tym etapie specjalista ten wykonuje wywiad, a następnie „rzuca luźno” pierwsze swoje propozycje realizacji danego projektu. Jest to wizja bardzo pobieżna, za którą najczęściej klienci nie muszą płacić. Na tym etapie można więc zrezygnować z dalszej współpracy z danym biurem projektowym, nie ponosząc z tego tytułu finansowych konsekwencji.

Jeśli skorzystam z usług specjalisty architekta wnętrz z Gdańska to za co zapłacę?

Dalej przechodzimy już do usług płatnych i mamy tak naprawdę dwie opcje do wyboru, a więc:

  • zamówienie projektu koncepcyjnego;
  • zamówienie projektu koncepcyjnego, a następnie pełnego.

Czym się to różni? Oczywiście ceną, ale mówiąc na poważnie, każda współpraca z architektem zaczyna się od pewnej koncepcji. Projekt koncepcyjny to zazwyczaj wstępna wizualizacja danego wnętrza, która jest na każdym kroku konsultowana z zamawiającym. Mamy tutaj informacje bardzo pobieżne. Projekt dostaniemy zazwyczaj w wersji komputerowej, z pokazanymi kolorami, ogólną stylistyką wnętrza i być może ze zmianą rozkładu pomieszczeń.

W wersji koncepcyjnej nie ma jednak ani słowa o wykorzystanych materiałach. Nie ma również na przykład kodów kolorów czy konkretnych mebli i wyposażenia, jakie należałoby kupić. Oczywiście taka wersja koncepcyjna wystarczy już do tego, aby zabrać się do pracy. Nie można mieć jednak pewności, że po skończeniu prac efekt będzie identyczny, jak na projekcie.

Z punktu widzenia finansowego jest to jednak opłacalne. Przy pełnym projekcie zapłacimy od około 100 do nawet 200 zł za każdy metr kwadratowy. Wersje koncepcyjne najczęściej są wykonywane w cenie stanowiącej około 30% pełnej stawki. Sami musicie zdecydować, czy warto pozostać przy takiej wersji projektu.

Jego pełna forma zawiera przede wszystkim szczegółowe informacje dla wykonawcy. Mamy tutaj na przykład kody konkretnych kolorów, dokładne nazwy materiałów budowlanych wraz z konkretną marką i rodzajem, pełną listę mebli i wielu innych elementów. 

Kompleksowe projektowanie wnętrz w Gdańsku

projektanci wnętrz gdańsk lead

Pełna wersja projektu, którą przygotuje architekt wnętrz z Gdańska, zawiera także szczegółowy kosztorys. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, średnie ceny rynkowe wahają się od 100 do 200 zł, a czasem nawet i więcej. Możecie jednak zgłosić się do nas. Od lat zajmujemy się projektowaniem wnętrz i możemy pochwalić się nie tylko dużym doświadczeniem, ale także konkurencyjnymi cenami.

Dekorator wnętrz w Gdańsku – pierwsze spotkanie

Pamiętacie, jak na początku wspominaliśmy o tym, że do pierwszej rozmowy z architektem trzeba się dobrze przygotować? W czasie tej rozmowy zapewne zasypiecie specjalistę masą pytań, ale tak naprawdę to architekt będzie głównym dyrygentem tego spotkania. Musi on przeprowadzić wywiad i uzyskać możliwie najwięcej informacji szczegółowych do tego, aby później zabrać się do pracy. Na koniec zaprezentujemy Wam więc kilka porad, jak przygotować się do takiego spotkania:

zabierzcie ze sobą plan swojego mieszkania/domu;

jeśli jakaś aranżacja wnętrza wyjątkowo Wam się spodobała, zabierzcie jej zdjęcie, wycinek z jakiejś gazety z prezentacją lub grafiki wydrukowane z internetu;

przeanalizujcie swoją wizję, starając się ustalić dokładnie, dlaczego właśnie takie rozwiązania podobają Wam się najbardziej;

na spokojnie stwórzcie listę rozwiązań, których kategorycznie nie chcecie oraz takich, które ewentualnie bierzecie pod uwagę;

zapisujcie na bieżąco każde pytanie, które nasuwa Wam się w czasie poszukiwania idealnej aranżacji do mieszkania (zadacie je później architektowi).

Polecamy również każdemu dobrze zweryfikować wybraną firmę. Na wstępie poproście o przykłady poprzednich realizacji biura. Nigdy nie podpisujcie oczywiście umowy w ciemno. Przeczytajcie ją od deski do deski i jeśli czegoś nie rozumiecie lub z czymś się nie zgadzacie, po prostu nie podpisujcie.

Porozmawiajmy już dziś
o Twoim projekcie

Oczywiście, jeśli chcecie czuć się pewnie, korzystając z usług najlepszych specjalistów na rynku, możecie zgłosić się do nas. Doświadczony architekt wnętrz z Gdańska sprosta Waszym oczekiwaniom i przygotuje projekt, który na pewno będzie idealnie dopasowany do potrzeb.

Sprawdź też nasze usługi na: Wykończenie pod klucz

    Leave Your Comment Here